Bendra
Ugdymo sodas. Gamtamokslinis ugdymas. Medžiaga mokytojui.
Mokymo ir mokymosi priemonės
Svetainėje rasite interaktyvių mokymosi objektų: 120 demonstracijų, parodančių, kaip vyksta įvairūs procesai, 40 tiriamųjų darbų ir 525 testo užduotis, žinyną. Mokiniai savarankiškai ar mokytojo padedami gali stebėti nematomus objektus, ilgai ir akimirką trunkančius gamtos reiškinius, saugiai atlikti bandymus. Srityje „Mano“ galima sukurti skirtingo sudėtingumo testų ne tik iš svetainėje pateiktų, bet ir iš savo parengtų ir išsaugotų testų užduočių. Mokytojo bibliotekoje pateikti pamokų planų pavyzdžiai, skirtingų tipų mokymosi objektų taikymo metodiniai patarimai.
Svetainėje rasite 185 mokymosi objektus, 1200 testų užduočių, žinyną 60-čiai gamtos mokslų temų. Mokymosi objektai – interaktyvios demonstracijos, tiriamieji darbai, užduočių lapai – skirti mokytis biologijos, chemijos, fizikos kaip atskirų dalykų ir integruotai. Srityje „Mano“ galima sukurti skirtingo sudėtingumo testų ne tik iš svetainėje pateiktų, bet ir iš savo parengtų ir išsaugotų testų užduočių.
Prie kiekvieno mokymosi objekto pateikiami mokymosi uždaviniai ir patarimai mokiniui, kurie gali būti naudingi ir mokytojams kaip metodinės rekomendacijos. Išnagrinėjęs kiekvienos temos mokymosi objektus ir atlikęs užduotis, mokinys gali įsivertinti, kaip suprato pateiktą medžiagą. Įsivertinti galima naudojantis mokymosi objektui parengtais įsivertinimo teiginiais arba skaitmeniniu „Voratinklio“ įrankiu pateiktu „Mano“ srities skiltyje „Įsivertinimas“. Atliktas užduotis iš interneto svetainės galima nusiųsti mokytojui elektroniniu paštu arba išsaugoti savo kompiuteryje.
10-čiai šios svetainės temų sukurta apie 50 mokymosi objektų, 150 testų užduočių, 40 žinyno straipsnių, 10 užduočių lapų. Mokymosi objektai – interaktyvios demonstracijos, tiriamieji darbai, komiksai, istorijos, minčių žemėlapiai, užduočių lapai – skirti mokytis žmogaus saugos ir sveikatos. Srityje „Mano“ galima sukurti skirtingo sudėtingumo testų ne tik iš svetainėje pateiktų, bet ir iš savo parengtų ir išsaugotų testų užduočių. Mokytojo bibliotekoje pateiktos visų temų ir skirtingų tipų mokymosi objektų taikymo metodinės rekomendacijos.
Svetainėje mokiniai mokosi atlikdami virtualius tyrimus, nagrinėdami demonstracijas, kurdami žemėlapius, iliustruotus lankstinukus, pasakojimus, komiksus ir kt. Srityje „Mano“ galima sukurti skirtingo sudėtingumo testų ne tik iš svetainėje pateiktų, bet ir iš savo parengtų ir išsaugotų testų užduočių. Mokytojo bibliotekoje pateiktos visų temų ir skirtingų tipų mokymosi objektų taikymo metodinės rekomendacijos.
Mokymosi objektas anglų kalba.
Svetainės lietuvių kalba:
MASCIL (Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto vykdomo "Mascil" projekto, kurio tikslas skatinti plačiau naudoti tyrimais grįstą gamtos mokslų mokymą, svetainė.)
ENGAGE (ES bendrosios programos „Mokslas visuomenei“ projektas, siekiantis skatinti atsakingus tyrimus ir inovacijas. ENGAGE projektas yra vadovaujamas Gamtos mokslų edukacijos centro komandos (Sheffield Hallam University, Didžioji Britanija). Projekto partneris Lietuvoje – Lietuvos edukologijos universitetas.)
iTEC (angl. k. Innovative Technologies for Engaging Classrooms. Europos Komisijos Bendrosios mokslo programos finansuotas projektas. Projekto partneris Lietuvoje – Švietimo informacinių technologijų centras)
Xperimania. Nuo molekulių iki medžiagų – šioje svetainėje galėsite ne tik rasti įdomių eksperimentų, bet ir publikuoti savo mokinių atliktų darbų aprašymus, kurti atradimų chronologinę seką. „Xperimania” yra bendras Appe (Europos naftos ir cheminių produktų asociacija) ir European Schoolnet projektas. Pagrindinį dėmesį skirdama chemijai ir fizikai “Xperimania” programa siekia padidinti jaunų žmonių domėjimąsi gamtos mokslais. Šio projekto tikslas – padėti mokiniams (nuo 10 iki 20 metų ) ir jų mokytojams susipažinti su platesniu naftos chemijos pritaikymu ir sužinoti apie tai, kaip šis palyginti naujas ir įdomus mokslas prisidėjo prie kasdien naudojamų daiktų kūrimo. Dalyvavimas šiose veiklose yra unikali galimybė sužadinti moksleivių mokslinį ir analitinį pastabumą.
Eksperimentai (Mokslasplius.lt svetainės dalis, kurioje pateikiami įvairus virtualūs eksperimentai, įdomūs fizikos bandymai ir žaislai, žinynas.)
Olympis – edukaciniai konkursai 1–12 klasių mokiniams.
Tinklaraštis iKlasė ir https://www.facebook.com/iKlase.lt/ – išmaniosios technologijos šiuolaikinėms pamokoms. Čia rasite visas naujienas apie planšečių ir joms skirtų programėlių naudojimą.
Svetainės anglų kalba:
Study Jams (animacijos, labai paprastai aiškinančios gamtamokslines sąvokas, reiškinius ir dėsningumus)
ScienceNetLinks (pamokų aprašymai skirtingo amžiaus mokiniams, vaizdo ir garso medžiaga, interaktyvūs objektai)
ScienceDaily (straipsniai, vaizdo medžiaga apie mokslo naujienas)
Skaitmeniniai ištekliai "Scientix" projekto svetainėje (pamokų planai. simuliacijos, pamokų aprašai ir t. t. Galima paprašyti vertimo į lietuvių kalbą. Kaip tai padaryti?)
Science for Kids (eksperimentų, projektų aprašymai, vaizdo įrašai, žaidimai, įdomūs faktai ir pan.)
Interactve Sites for Education (įvairūs mokymosi ištekliai skirtingoms temoms)
PhET simuliacijos (interaktyvios gamtos mokslų simuliacijos)
Make mi genijus (įdomus faktai, pristatymai, vaizdo medžiaga, testai. Vaizdo medžiaga gamtos mokslų tematika 1–7 klasių mokiniams – labai iliustratyvios ir patrauklios animacijos, paprasti paaiškinimai)
Educational Technology and Mobile Learning (internetinių įrankių ir mobiliųjų programėlių svetainė mokytojams)
Vaizdo medžiaga įvairioms gamtos mokslų temoms nagrinėti – patrauklios animacijos, paprasti paaiškinimaiNaudingos programėlės
Quizlet.com – mokymas(is) kortelių pagrindu. Žaidimas grupėms vadinasi Quizlet Live ir jam reikia mažiausiai 12 kortelių.
Padlet.com – bendradarbiavimo ir dalinimosi idėjomis erdvė. Daugiau apie ją skaitykite čia: http://www.iklase.lt/padlet-puiki-bendradarbiavimo-erdve/.
Edmodo.com – mokymosi erdvė klasės bendruomenei. Daugiau apie ją čia: http://www.iklase.lt/edmodo-cia-vyksta-mokymosi-procesas/
Apie planšečių „iPad“ klasės valdymą per programėlę „Classroom“ skaitykite čia: http://www.iklase.lt/programele-classroom-klases-valdymui/
Daugiau apie įvairias iOS naujoves skaitykite čia: http://www.iklase.lt/naudingiausios-ios-11-naujoves-mokykloms/